• biuro@fgi.org.pl
  • +48 502 901 620
Zapraszamy do udziału w projekcie "Dobry Wolontariat", w ramach którego przyznawany jest tytuł Organizacji / Instytucji Przyjaznej Wolontariuszom!

 

Jak to działa? W portalu www.dobrywolontariat.pl w zakładce „Sprawdź się” można znaleźć opisane standardy dobrej współpracy z wolontariuszami. Jeżeli organizacja spełnia kryteria, może się zarejestrować i tym samym ubiegać o tytuł Organizacji / Instytucji Przyjaznej Wolontariuszom.  Następnie organizację odwiedzi ekspert, który będzie miał za zadanie ocenić, czy organizacja faktycznie spełnia opisane kryteria. Jeśli nie będzie zastrzeżeń, organizacja otrzyma certyfikat.

Na stronie www.dobrywolontariat.pl dostępny jest też praktyczny poradnik współpracy z wolontariuszami, oraz wiele innych publikacji, które podpowiedzą, jak rekrutować, motywować, nagradzać i kończyć współpracę z wolontariuszami.

Dlaczego warto uzyskać tytuł Organizacji / Instytucji Przyjaznej Wolontariuszom?

  • Certyfikat dodaje organizacji / instytucji prestiżu
  • Organizacje certyfikowane są bardziej wiarygodne w oczach wolontariuszy

SPRAWDŹ SIĘ i pokaż innym, że Twoja organizacja jest przyjazna wolontariuszom!

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.dobrywolontariat.pl. Program „Dobry Wolontariat” jest prowadzony wspólnie przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. Fundacja Generator Inspiracji jest operatorem programu w woj. podkarpackim.