• biuro@fgi.org.pl
  • +48 502 901 620

Kim jesteśmy?

Jesteśmy organizacją pozarządową, istniejącą od 2005 roku, działającą „non profit”. Wcześniej prowadziliśmy swoje działania jako Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży BARKA. W lipcu 2011 roku dokonaliśmy zmiany marki i strategii działań i tak powstała: Fundacja Generator Inspiracji. Nie zmieniło się na pewno jedno: nieustannie działamy na rzecz innych tworząc przestrzeń dla rozwoju młodych ludzi. 

Wierzymy, że każdy ma w sobie potencjał, pasje, marzenia który może rozwijać – otwierając się na różnorodność jaką daje nam życie. Każdy z nas ma ogromne możliwości i niezwykłą radość daje odnajdywanie i wykorzystywanie tego potencjału. Tysiące ludzi dokonywało wielkich czynów. Wchodzili na najwyższe i najtrudniejsze góry świata. Nurkowali na dno Rowu Mariańskiego. Tworzyli latami teorie, które przerastały umysły ówczesnych badaczy. Oni wszyscy robili to z pasji.

„Całe nasze życie to działanie i pasja. Unikając zaangażowania w działania i pasje naszych czasów, ryzykujemy, że w ogóle nie zaznamy życia.” Herodot


Pozytywny wydźwięk naszych działań w społeczeństwie jest dla nas ogromną radością, jednocześnie utwierdza nas w przekonaniu, że to co robimy jest ważne i potrzebne, że obraliśmy właściwy kierunek.